Pipetor SWIFPET PRO

Projektując SWIFTPETPRO mieliśmy na uwadze przede wszystkim wygodę użytkownika. Ergonomiczna rękojeść, kształt i umiejscowienie przycisków zapewniają wygodne dozowanie nawet podczas długotrwałej pracy. Wygodna podstawka umożliwia stabilne przechowywanie pipetora w czasie przerw w pracy. Użytkownik może sam dostosowywać prędkości pobierania
i wydawania cieczy, przy użyciu przełączników. Ponadto pipetor został wyposażony w mikrofiltr, który chroni wnętrze pipetora przed przypadkowym zalaniem, zanieczyszczeniami mechanicznymi, chemicznymi i bakteriologicznymi. Dodatkowo pipetor wyposażono
w wyświetlacz LCD i podstawkę do ładowania.

  •  Ergonomiczny kształt rękojeści
  • Dostosowany do pracy z plastikowymi i szklanymi pipetami o pojemnościach od 0.5 do 100 ml
  • Autoklawowalny mikrofiltr zapobiega zalaniu mechanizmu pipetor
  • Wygodne umiejscowienie przycisków zmiany prędkości i trybu pracy
  • Płynna regulacja prędkości za pomocą klawiszy pobierania i wydawania
  • Łatwy dostęp do akumulatorów
  • Podstawka do ładowania
  • Wyświetlacz LCD pokazuje stan naładowania baterii i wybrany tryb pracy

OPIS:

Szybka i bezpieczna praca ze szklanymi i plastikowymi pipetami

 

SWIFTPET PRO jest półautomatycznym pipetorem z wyświetlaczem LCD przeznaczonym do dozowania cieczy przy użyciu szklanych lub plastikowych pipet miarowych o pojemnościach 0.5-100 ml. Projektując SWIFTPET PRO mieliśmy na uwadze przede wszystkim wygodę użytkownika. Ergonomiczna rękojeść, kształt i umiejscowienie przycisków zapewniają wygodne dozowanie nawet podczas długotrwałej pracy. Kształt rękojeści umożliwia stabilne odłożenie pipetora w czasie przerw w pracy. Wyświetlacz LCD wskazuje stan naładowania akumulatora oraz ustawienia trybu pracy i prędkości.

Dostosuj SWIFTPET PRO do swojej pracy

Użytkownik może sam dostosowywać prędkości pobierania i wydawania cieczy, w zależności od potrzeb. Przełącznik SPEED umożliwia wybór prędkości pobierania, natomiast przełącznik MODE pozwala na wybór sposobu wydawania cieczy z pipety: grawitacyjnie lub z wydmuchem. Dodatkowo zarówno prędkość pobierania jak i wydawania można bardzo dokładnie regulować głębokością wciśnięcia klawiszy pobierania i wydawania. 

Bezpieczny i niezawodny

SWIFTPE PRO jest urządzeniem bezpiecznym dla użytkownika. Pipetor został wyposażony w mikrofiltr, który chroni wnętrze pipetora przed przypadkowym zalaniem, zanieczyszczeniami mechanicznymi, chemicznymi i bakteriologicznymi. Ponadto uchwyt pipety, mikrofiltr oraz osłona uchwytu - elementy najbardziej narażone na zanieczyszczenie - są łatwo wymienialne i autoklawowalne.


Zawsze gotowy do pracy

W SWIFTPET PRO zastosowano przyjazne środowisku 3 akumulatory NiMH o dużej pojemności, które pozwalają na wiele godzin pracy bez potrzeby doładowywania pipetora. Stan naładowania baterii jest stale widoczny na wyświetlaczu LCD. SWIFTPET PRO sygnalizuje stan rozładowania akumulatorów oraz konieczność ponownego ich naładowania. Ładowanie może odbywać się przez bezpośrednie podłączenie pipetora do sieci lub za pomocą podstawki do ładowania. Podstawkę można ustawić na stole laboratoryjnym lub zamontować na ścianie.

 Dane techniczne
Autoklawowalność: uchwyt pipety z zaworkiem zwrotnym, mikrofiltr, osłona uchwytu
Mikrofiltr hydrofobowy PTFE 0,2 µm

Pipetor SWIFPET PRO

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Zarejestruj nowe konto

Czy masz już konto?
Zaloguj się zamiast Lub Resetuj hasło
close Shopping Cart
close Shopping Cart